ŚP. Kol. Edmund Michalski

… „ Największa wartość, która pozostaje po człowieku

                          - jest pamięć po Nim”…                         M. L. King

 

ŚP. Kolega mgr inż. Edmund Michalski
zm. 25-01-2016

Absolwent Politechniki Łódzkiej; Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich

 

Mijają lata od śmierci Kolegi Edmunda Michalskiego. Całe swoje życie był związany z płocką energetyką. Był niezwykle pracowity, serdeczny, można powiedzieć – człowiek o gołębim sercu. Wciąż wielu z nas wspomina Go i pamięta Jego zapał i otwartość na potrzeby innych. Miał wiele doświadczenia, był źródłem wiedzy, nie odmawiał pomocy, a młodym współpracownikom chętnie udzielał nie tylko wsparcia, ale otwierał drzwi do własnej pracy twórczej na rzecz firmy.

W Stowarzyszeniu Elektryków Polskich aktywnie angażował się w pracę w płockim Oddziale SEP oraz w Zarządzie Oddziału. Został odznaczony Srebrną oraz Złotą Honorową Odznaką  SEP.

Z wykształceniem kierunkowym, nieustannie poszerzał swoją wiedzę, szybko stając się cenionym specjalistą elektroenergetykiem. W pracy łączył wiedzę fachowca- elektryka, energetyka z obsługą Klientów Zakładu Energetycznego Płock, a potem Twojej Energii przekształconej w spółkę Grupy ENERGA. Aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w pracach nad system bilingowym Selen tworzonym przez pracowników Zakładu Energetycznego Płock. System ten był unikalny ze względu na odejście od powszechnie stosowanego prognozowanego sposobu rozliczeń energii elektrycznej. Był duszą towarzystwa na spotkaniach inicjujących powstanie z ośmiu zakładów energetycznych Grupy ENERGA pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Niejednokrotnie mówił o zataczaniu koła przez energetykę w odniesieniu do zmian struktury właścicielskiej.

Bronił swoich racji w wielu dyskusjach, ale się nie upierał, doceniał nowe inicjatywy młodszych kolegów i nierzadko bronił ich będąc Członkiem Zarządu Zakładu Energetycznego Płock.

Będąc już na emeryturze odwiedzał swój „Zakład” i opowiadał o byciu dziadkiem. Tę rolę też pokochał.

Zmarł w styczniu 2016 roku, pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Płocku. Żegnała go Rodzina oraz liczne grono przyjaciół, kolegów z pracy oraz naszego Stowarzyszenia. W pamięci pozostanie jako sprawiedliwy, życzliwy i kulturalny człowiek. Bo przede wszystkim człowiekiem był zawsze.

 

Cześć Jego Pamięci !

                                                                                                                 Miejsce pamięci

Opracowała: Anna Jasińska

Cmentarz Komunalny w Płocku: Sektor L, Rząd 6, Grób nr 4