Grupa ENERGA                                 WWW.SEP                                 ENERGA-OPERATOR SA


Patron Roku 2021 w SEP

Zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego SEP z dnia 23 września 2020 roku, patronem roku 2021 w SEP jest Profesor Jerzy Ignacy Skowroński (1901-1986) z okazji 120 rocznicy urodzin: Prof. Jerzy Ignacy Skowroński


09-12.09.2021r. - Wycieczka w Pieniny

W dniach 9-12 września 2021 roku odbyła się zorganizowana przez Zarząd Oddziału Płockiego SEP wycieczka techniczno-integracyjna w Pieniny. Podczas tej trwającej 4 dni wycieczki mieliśmy okazję do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc tego uroczego zakątka Polski.

Fot.1 Niedzica, zapora, w tle Zamek Dunajec

Program wycieczki był bardzo bogaty uwzględniający m.in. część techniczną jak i turystyczną. Zwiedziliśmy z przewodnikiem m.in. Rynek Główny w Krakowie, Zamek w Niedzicy. Pływaliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, uczestniczyliśmy w "obowiązkowym" spływie tratwami po Dunajcu oraz zaliczyliśmy wędrówkę po górach. W części technicznej mieliśmy okazje zapoznać się również z funkcjonowaniem i działalnością Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie oraz Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Istotnym elementem była również możliwość integracji uczestników przez te kilka dni. W czasie wyjazdu propagowaliśmy przypadającą w tym roku 75 rocznicę powstania naszego Oddziału Płockiego SEP.

 

Fot.2 Przełom Białki

Jesteśmy przekonani, że ten wyjazd pozostanie w pamięci uczestników przez długi czas. mamy nadzieję, że uczestnicy wrócą w ten region jeszcze nie raz. Dziękujemy za udział w wyjeździe i.... do zobaczenia na następnych wyprawach zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Płockiego SEP.


14.08.2021r. - Dzień Energetyka

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Z okazji przypadającego w dniu 14 sierpnia 2021 roku Dnia Energetyka proszę, w imieniu Zarządu Oddziału Płockiego SEP, o przyjęcie życzeń codziennej satysfakcji z wykonywanej pracy, spełnienia planów zawodowych i osobistych oraz motywacji do wykonywania tego ciężkiego i odpowiedzialnego zawodu. W tym roku nasz Oddział obchodzi 75 lecie powstania, z inicjatywy płockich energetyków, na czele z pierwszym Prezesem Oddziału inż. Jerzym Cybulskim, zasłużonym energetykiem w regionie płockim. Energetycy przez cały okres funkcjonowania oddziału, od powstania do dnia dzisiejszego, stanowią siłę napędową w jego działalności. Na końcu życzymy nam Wszystkim samej pozytywnej, dobrej energii zarówno w działalności zawodowej jak i w działalności stowarzyszeniowej. Wszystkiego najlepszego!   

Życzenia z tej okazji złożone przez Prezesa SEP Piotra Szymczaka można przeczytać na stronie SEP.


10.06.2021r. – Międzynarodowy Dzień Elektryka

>Videorelacja: https://sep.com.pl/aktualnosci/wideo-relacja-z-miedzynarodowego-dnia-elektryka-2021.html

 

 

10.06.2021 Bielsko Biała ENERGO-RODEO III LIVE  Nagranie na YouTube 
                                                    

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4-5.04.2021r. – Wielkanoc 2021

Z okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych proszę o przyjęcie najcieplejszych życzeń od Zarządu Oddziału Płockiego SEP. Niech te święta, pomimo zagrożeń epidemiologicznych, będą radosne i rodzinne, ale również bezpieczne dla nas wszystkich i naszych najbliższych.

I nie zapominajmy o tych naszych Koleżankach i Kolegach, których nie ma już z nami w te święta.

 


 19.03.2021r. – Nie żyje nasz kolega Józef Wereda  (1931 - 2021) 

Z 

Z przykrością informujemy, że zmarł nasz kolega Józef Wereda. Członek Honorowy Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Prezes Honorowy Oddziału Płockiego SEP. Odznaczony Szafirową Odznaką Honorową SEP.  Związany  z elektryką zawodowo  i propagujący wiedzę zarówno podczas pracy zawodowej w zakładach przemysłowych w Kwidzyniu, Bardo oraz w Zakładzie Energetycznym Płock,  jak również jako nauczyciel i dyrektor Technikum Elektrycznego w Płocku. 

Uroczystości pogrzebowe kol. Józefa Weredy odbędą się w dniu 25 marca o godz.12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Płocku przy ul. Bielskiej.

Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze!  Spoczywaj w pokoju.


15.03.2021r. – Jubileusz 90-lecia urodzin Kolegi Józefa Weredy

W dniu 15 marca 1931 roku w Majdanie Mokwińskim na Wołyniu urodził się nasz Kolega Józef Wereda. Obchodzi w tym roku okrągły Jubileusz 90-lecia swoich urodzin. Kolega Józef Wereda jest Członkiem Honorowym naszego stowarzyszenia, wieloletnim Prezesem Oddziału Płockiego SEP. Z tej okazji na ręce Kolegi Józefa uroczyste pismo skierował Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Piotr Szymczak. Oczywiście pismo z gratulacjami zostało również przygotowane od Koleżanek i Kolegów z naszego Oddziału Płockiego SEP. Życzymy Koledze przede wszystkim zdrowia, spokoju oraz wielu równie wspaniałych Jubileuszy. Prosimy również o zapoznanie się ze wspomnieniami Kolegi Józefa Weredy ze swojego ciekawego życia, które zostały opublikowane na nasze stronie internetowej. Gratulujemy!

12.02.2021r. – Plebiscyt o tytuł Złoty Inżynier Przeglądu Technicznego

 Informujemy, że trwa plebiscyt o tytuł "Złotego Inżyniera 2020" zorganizowany po raz 27 przez redakcję Przeglądu Technicznego. Możemy głosować tylko na jedną z przedstawionych kandydatur do dnia 20 lutego 2021 roku. Zachęcamy do głosowania na naszych kolegów i koleżankę z SEP w szczególności na dr inż. Jana Strzałkę - Prezesa Oddziału Krakowskiego SEP lub mgr inż. Miłosławę Kujszczyk-Bożentowicz byłą Prezes Oddziału Warszawskiego SEP. Wszystkie kandydatury, związane z naszym stowarzyszeniem podane są w Newsletterze - "Tydzień w SEP" nr 281/25-3101.2021. Kandydatury wszystkich inżynierów aspirujących do zaszczytnego tytułu "Złoty Inżynier 2020" podane są na stronie internetowej Przeglądu Technicznego, gdzie można zapoznać się również z krótkimi notkami biograficznymi.

Prosimy o głosowanie.08.02.2021r. – Nie żyje nasz kolega Jerzy Zdziemborski  (1929 - 2021)

W dniu 8 lutego 2021 roku w wieku 91 lat, zmarł nasz kolega Jerzy Zdziemborski. Najdłuższy stażem członek Oddziału Płockiego SEP, w w którego szeregi wstąpił w 1954 roku. Odznaczony Srebrną Odznaką Honorową SEP oraz Medalem z okazji 70-lecia Oddziału Płockiego SEP. Przez prawie 40-lat pracownik Zakładu Energetycznego w Płocku. Za swoją pracę zawodową otrzymał odznakę Zasłużony dla energetyki oraz medal Zasłużony dla województwa płockiego.

Pogrzeb kol. Jerzego Zdziemborskiego odbędzie się w dniu 15 lutego o godz.14:00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Płocku przy ul. Bielskiej 66.

Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze! Spoczywaj w spokoju.01.02.2021r. – Nie żyje nasz kolega Zbigniew Wilicki  (1937 - 2021)

W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość, że w wieku 84 lat zmarł nasz kolega Zbyszek Wilicki. Przez wiele kadencji członek Zarządu Oddziału Płockiego SEP, jego Wiceprezes, a w latach 1998-2002 Prezes naszego Oddziału SEP. Kol. Zbyszek Wilicki wielokrotnie odznaczany był różnymi wyróżnieniami stowarzyszeniowymi. W 2016 roku z okazji 70-lecia naszego oddziału otrzymał Szafirową Odznakę SEP, a w 2019 roku Medal 100-lecia SEP. W 2018 roku wybrany po raz kolejny przez Walne Zgromadzenie Oddziału Płockiego SEP do Zarządu naszego Oddziału, gdzie odpowiedzialny był za kontakt z naszymi starszymi kolegami emerytami oraz prowadził sprawy historii oddziału w tym również zajmował się zbieraniem wspomnień o naszych zmarłych kolegach. Zawsze aktywnie uczestniczył w życiu naszego stowarzyszenia. Na początku 2020 roku po raz ostatni wziął udział w posiedzeniu Zarządu Oddziału. Nikt nie przypuszczał, że to będzie jego ostatnie spotkanie z nami ze względu na sytuację pandemii, a później jego chorobę. Kol.Zbyszek Wilicki był wieloletnim pracownikiem Energetyki Płockiej, gdzie pracował na różnych stanowiskach, a przed odejściem na emeryturę, w lutym 1998 roku pełnił funkcję Dyrektora Rejonu Energetycznego w Płocku. Autor wielu rozwiązań technicznych z zakresu elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej m.in. modernizacji i wdrażania cyfrowych zabezpieczeń w Zakładzie Energetycznym w Płocku. Wrażliwy, spokojny, zawsze pomocny. Był dla nas wszystkich autorytetem.

Zbyszku, pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze! Spoczywaj w spokoju.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 3 lutego 2021 roku o godz.14 na Starym Cmentarzu przy ul. Fl. Kobylińskiego w Płocku.

Życzeniem zmarłego było, żeby nie przynosić kwiatów, a ewentualnymi datkami wspomóc hospicjum płockie (zbiórka do puszki w czasie uroczystości).

Informacja na stronie Stowarzyszenia Elektryków Polskich


01.01.2021r. – Nowy 2021 Rok

Koleżanki i Koledzy! Członkowie Oddziału Płockiego SEP! Przyjaciele i Sympatycy SEP!

No i przyszedł 2021 rok. Rok bardzo przez nas wszystkich wyczekiwany. W szczególności z nadzieją, że przyniesie nam po prostu .....normalność. Normalność, której doświadczaliśmy wcześniej na co dzień, traktując ją jako coś raz danego na zawsze, może nawet nie doceniając jej. Normalność, której nie było w 2020 roku również w naszej stowarzyszeniowej działalności. Po raz pierwszy w historii wszystkie Rady Prezesów SEP odbywały się zdalnie. Nawet spotkanie świąteczno-noworoczne w dniu 11 grudnia 2020 roku (poniżej relacja z tego spotkania). Początki roku są również związane z obostrzeniami. Nasze tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne nie odbędzie w planowanym terminie. Trudno nawet przewidzieć kiedy może być zorganizowane. Ale jesteśmy i musimy być optymistycznie nastawieni. Tym bardziej, że rok 2021 jest również rokiem szczególnym dla naszego Oddziału Płockiego SEP. W tym roku obchodzimy bowiem 75-tą rocznicę powstania naszego Oddziału. Jesienią 1946 roku z inicjatywy pracowników Energetyki Płockiej został zorganizowany Oddział Mazowiecki SEP. W tym trudnym powojennym czasie nasi Koledzy widzieli potrzebę stowarzyszenia. Mam nadzieję, że pomimo obecnie występujących trudności nie damy się im pokonać i pozostaniemy dalej razem. Dla zainteresowanych historią naszego Oddziału polecam zapoznanie się z dostępnymi materiałami zamieszczonymi na tej stronie (Historia Oddziału Płockiego SEP oraz Pliki do pobrania - poz.3). W tym roku mija również 85 rocznica śmierci inż.Zygmunta Okoniewskiego (1877-1936). Człowieka związanego z naszym regionem. Był współtwórcą przemysłu elektrotechnicznego m.in. w Żychlinie, który działa do dnia dzisiejszego. Był w latach 1929-1930 Prezesem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zgodnie z ówczesnym statutem pełnił tą funkcję przez rok.


 SKŁADKI Członkowskie:

W roku 2021 wielkość składki wynosi:

- normalna  13,00 zł/miesiąc tj.156 zł rocznie

- ulgowa  6,50 zł/miesiąc tj. 78 zł rocznie

Składki można bezpośrednio wpłacać na konto naszego Oddziału Płockiego SEP: 
PKO I O/ Płock 38 1020 3974 0000 5902 0002 3911 z dopiskiem "składka SEP za rok 2021"

 

Dla zarejestrowanych Członków Oddziału/użytkowników - po zalogowaniu m.in:

 

w sekcji do pobrania:
-
z zdjęcia z: obchodów 70-lecia Oddziału Płockiego SEP, wcześniejsze ze spotkań
-
oraz inne materiały np. wydana broszura z okazji 70-lecia w różnych formach e-booka 
   czy kalendarze do wydruku z opcją zamówienia indywidualnego z zamieszczeniem własnych zdjęć

- archiwalne informacje ze strony głównej.